وی چین چیست؟ VeChain یک بستر مبتنی بر blockchain است که حقیقت اتفاقاتی را که در هر مرحله از زنجیره تامین رخ می دهد را ثبت می کند. این ترکیب ردیابی بدنی را با سوابق blockchain برای نگه داشتن زبانه ها روی محصولات در دنیای واقعی از تولید تا تحویل ، کمک می کند تا به جلوگیری از کلاهبرداری و افزایش شفافیت کمک کند. ارزهای دیجیتال را از اینجا شروع کنید

VeChain چیست؟

VeChain یک blockchain است که به ساده تر کردن مدیریت زنجیره تأمین کمک می کند. در ابتدا به عنوان روشی برای تعیین اینکه آیا یک کالای واقعی جعلی است یا نه – پیشگیری از کلاهبرداری و دست کشیدن استدلال می شود. از آن زمان توسط شرکتهای بزرگ برای کمک به ردیابی همه چیز از تولید شراب گرفته تا تولید خودرو استفاده شده است.

روش انجام این کار ساده است: به هر محصول یک هویت منحصر به فرد بدهید ، سپس از سنسورها برای ردیابی آنچه در هر مرحله از زنجیره تامین اتفاق می افتد استفاده کنید. از این طریق، شرکت ها می توانند مطمئن باشند که محصولات به درستی انجام می شود و مصرف کنندگان می توانند خرید خود را تأیید کنند. VeChain گزارش های مالی منظم را برای ارتقاء شفافیت منتشر می کند.

چه کسی VeChain را اختراع کرد؟

VeChain در سال ۲۰۱۵ توسط سانی لو ، مدیر ارشد سابق لوئیز ویتون چین تأسیس شد. او تخصص خود را در کالاهای لوکس با فناوری blockchain برای ایجاد یک برنامه IoT (اینترنت اشیا) برای مدیریت زنجیره تأمین ترکیب کرد. وی مدیر عامل شرکت وچین از طریق غیر انتفاعی به نام بنیاد VeChain باقی مانده است.

چه چیزی در مورد آن خاص است؟
VeChain به جای اینکه برای همه کارها یک blockchain برای همه چیز باشد، رویکردی بسیار تخصصی را در پیش گرفت. ساختار آن (بیشتر در مورد زیر) برای جابجایی کالاها و خدمات در سراسر زنجیره تأمین طراحی شده است و باعث می شود VET یک نشانه سودمند باشد.

نه تنها این، دارای یک سیستم دو علامت است ، یکی از انواع نشانه ها پروژه ها را تأمین می کند و دیگری به blockchain قدرت می دهد.

VeChain همچنین در مورد مشارکت بسیار استراتژیک بوده است و با توسعه شهرهای هوشمند ، مشارکت در سطح ملی با چین تضمین می کند.
علاوه بر این، این نیرو با PricewaterhouseCoopers (PwC) که به ترویج blockchain VeChain به مشتریان کمک کرده اند ، پیوسته است. در واقع ، یک مدیر اجرایی سابق PwC به عنوان COO of VeChain Foundation فعالیت می کند ، و یک اجرای فعلی PwC در کمیته فرمانداری قرار دارد.

VeChain چگونه کار می کند؟
شما می توانید VeChain را از سه قسمت مشاهده کنید. فناوری دنیای واقعی ، رمزنگاری و سکو.

VeChain با دادن محصولات بدنی به یک هویت منحصر به فرد ، معمولاً از طریق RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) ، کدهای QR یا NFC (ارتباط نزدیک میدان) کار می کند. سنسورها اطلاعات را در هر مرحله از زنجیره تأمین ضبط می کنند و با هویت محصول ضبط و در ارتباط هستند. این سنسورهایی هستند که VeChain طراحی کرده و توسط سازندگانی چون Bosch و Qualcomm ساخته شده اند.

از آنجا که از فناوری blockchain استفاده می کند ، داده های ضبط شده قابل تغییر نیست. این امر امکان ثبت صحیح از شرایط موجود در سراسر زنجیره تأمین را فراهم می کند. اگر چیزی پیش آمد ، مانند کالاهایی که به مکان اشتباهی ارسال شده اند ، ضبط blockchain را دقیقاً نشان می دهد که در آن اشتباه رخ داده است.

همچنین این امکان را به گیرنده کالا می دهد که بررسی کند که همه چیز به درستی انجام شده است یا خیر ، و اقلام معتبر هستند. این امر به ویژه برای مقابله با کلاهبرداری در بخش کالاهای لوکس مانند کیف های دستی بالا بسیار مهم است. یک تراشه کوچک در داخل کیف دستی قرار داده شده است که هنگام اسکن ، از فرآیندهای طی شده در سفر خود از تولید تا تحویل گزارش می دهد. این تراشه حتی پس از فروش کیف دستی کیسه باقی مانده است و این امکان را برای صاحبخانه فراهم می کند که کیف مورد استفاده را در eBay بخرد و هنوز هم تأیید کند که اصالت دارد.

رمزنگاری

VeChain در ابتدا قبل از انتشار سکوی خود در سال ۲۰۱۸ ، توکس (معروف به VEN) را در Ethereum صادر کرد. با این پلتفرم جدید ، بازخوانی مجدد با عنوان VeChainThor (معروف به VET) شد. VET پرداختی است که در سیستم VeChain استفاده می شود. هرچه فرد یا شرکتی شغل بیشتری داشته باشد ، اولویت بیشتری برای استفاده از منابع blockchain خواهد بود.

همچنین از VET می توان برای دستیابی به فناوری زنجیره تأمین ، برای تولید نوع دوم نشانه معروف به VeThor یا Thor Power (VTHO) استفاده کرد. بنابراین شرکتی که می خواهد از ردیابی VeChain برای زنجیره تأمین خود استفاده کند ، باید VTHO را پرداخت کند تا اطلاعات بیشتری به blockchain اضافه کند.

بستر

سکویی که برای انجام همه این موارد استفاده می شود ، که به عنوان شبکه اصلی شناخته می شود ، می تواند توسط سایر پروژه های blockchain نیز برای راه اندازی سکه خود در سیستم VeChain (به روشی مشابه اتریوم) استفاده شود. این پلت فرم به انتقال VeChain از زنجیره تامین فقط به Dapps کمک کرده است.

چگونه یک بلوک تصویب و اضافه می شود؟

یکی از ویژگی های بارز فن آوری blockchain این است که به چندین نفر نیاز دارد تا قبل از افزودن به blockchain ، هرگونه بلوک جدید را تأیید کنند. بلوک سابقه ای از معاملات است که برای همیشه به بخشی از blockchain تبدیل می شود و تغییر تقریباً غیرممکن است.

روش های مختلفی برای دستیابی به توافق در مورد این توافق وجود دارد – معروف به “پروتکل اجماع”. یک امر مشترک اثبات کار است که از نزدیک با استخراج بیت کوین در ارتباط است . اولین کسی که باعث شکستن پازل رمزنگاری شده می شود غنایم را به دست می آورد.

VeChain از یک الگوی متفاوت استفاده می کند که همه آن را اثبات اقتدار می نامند . هیچ ترک پازلی لازم نیست – فقط یک گروه مصوب از افراد “معتبر” نامیده می شوند. هر معتبر نرم افزاری رایانه ای را اجرا می کند که اعتبارهای اضافی را در blockchain تأیید می کند ، معاملات بسیار سریعتر از پروتکل های اثبات کار و اثبات سهام شرکت می کند. این تلاش برای ایجاد تعادل بین عدم تمرکز کل و تمرکز است.

با VeChain چه کاری می توانید انجام دهید؟
VeChain تراشه های حسگر را برای محصولات فیزیکی توسعه داده است که به طور منحصر به فرد با پلت فرم blockchain آن پیوند دارند. این سیستم منحصراً برای تصویب شرکتهای انبوه در نظر گرفته شده است. این فناوری در دنیای واقعی از سال ۲۰۱۵ مورد استفاده قرار گرفته است ، هنگامی که تراشه های ردیابی NFC را توسعه داد تا برای یک مارک لوکس فرانسوی در کیف های دستی قرار گیرد.

سپس در سال ۲۰۱۶ ، VeChain این فناوری را برای شرکت خودروسازی رنو به کار گرفت تا تاریخ خودرو را پیگیری کند. نگهداری و مسافت پیموده شده و هر چیز دیگری را که از زمان اولین بار در جاده رخ داده است ، ردیابی می کند. خریداران خودروهای استفاده شده به این رکورد غیرقابل تغییر می توانند دسترسی کامل داشته باشند تا یک حساب کامل از وسیله نقلیه به آنها بدهند – تقویت بزرگی برای مقابله با مواردی مانند کلاهبرداری کیلومتر شمار. شرکت VeChain همچنین از همکاری با BMW و سایر شرکت های اتومبیل در اروپا و آسیا خبر داده است. این فناوری قابلیت استفاده در چندین صنایع دیگر را دارد و وچین در مورد همکاریهای مهم دیگر در این آثار اظهار داشت.

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

منتظر دیدگاه های مثبتتون هستم :-)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیف پول Trezor
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Trezor

کیف پول Trezor جز کیف پول های سرد (سخت افزاری) است. این کیف پول را می‌توان یک کیف پول آفلاین

ترید چیست و تریدر کیست؟
ارز های دیجیتال
کیمیا رسولی

ترید چیست و تریدر کیست؟

ترید چیست و تریدر کیست؟ همانطور که می‌دانید هر ارزی را می‌توان خرید و فروش کرد (مانند بیت کوین، اتریوم،

کیف پول KeepKey
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول KeepKey

کیف پول KeepKey کیف پولی سرد (سخت افزاری) است. این کیف پول یک صفحه بزرگ دارد که توسط یک پوشش

کیف پول Ledger Nano X
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Ledger Nano X

کیف پول Ledger Nano X مجهز به فن آوری بلوتوث است که کلیدهای خصوصی کیف پول شما را ذخیره می

کیف پول Ledger Nano S
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Ledger Nano S

کیف پول Ledger Nano S یکی از محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های سرد است. این کیف پول از

کیف پول Copay
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Copay

کیف پول Copay توسط Bitpay ساخته شده که از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند و نرم افزاری است.

کیف پول Jaxx Liberty
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Jaxx Liberty

کیف پول Jaxx Liberty به کیف پول Jaxx  معروف است که در سال ۲۰۱۴ به دنیای ارز دیجیتال عرضه شد.

کیف پول Electrum
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Electrum

کیف پول Electrum فقط از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند و دارای امنیت بالا، رابط کاربری آسان و

کیف پول Mycelium
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Mycelium

کیف پول Mycelium از پرکاربردترین کیف پول‌های بیت کوین است که بصورت نرم افزار تلفن همراه برای اندروید و IOS