بیت‌کوین یک شبکه‌ی پرداخت نوآورانه و نوع جدیدی از پول است. بیت کوین با استفاده از تکنولوژی همتا به همتا و بدون هیچ مرجع یا بانک مرکزی، کار میکند؛ تراکنشها را مدیریت کرده و بیت کوینهایی صادر میکند که توسط شبکه بطور دسته جمعی ساخته میشوند. بیت کوین متن باز است، طراحی آن عمومی است، هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند وهمه می توانند در آن مشارکت کنند. با این همه ویژگیهای بی نظیر، بیت کوین کاربردهای هیجان انگیزی دارد که نمی توان در هیچیک از سیستمهای پرداخت پیش از این پیدا کرد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که در ژانویه سال ۲۰۰۹ به دنبال سقوط بازار مسکن ایجاد شد. این ایده ،در یک مجموعه نشریه با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد و ارائه شد. هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک راز است. بیت کوین هزینه های معامله  از مکانیسم های پرداخت آنلاین را ارائه می دهد و برخلاف ارزهای صادر شده توسط دولت توسط یک مقام غیرمتمرکز اداره می شود.

هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد. بیت کوین توسط هیچ بانک یا دولت صادر و پشتیبانی نمی شود و همچنین بیت کوین های شخصی به عنوان کالایی با ارزش نیستند. علیرغم اینکه این مناقصه قانونی نیست، بیت کوین از محبوبیت بالایی برخوردار است و باعث شده است که صدها ارز مجازی دیگر که به طور مشترک با عنوان Altcoin شناخته میشوند، راه اندازی شود.

نکته های اساسی

  • بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد، بزرگترین ارز رمزپایه در جهان است.
  • برخلاف پول فیات، بیت کوین با استفاده از سیستم رهبری غیر متمرکز که به عنوان blockchain معروف است، ایجاد، توزیع، معامله و ذخیره میشود.
  • تاریخچه بیت کوین به عنوان یک فروشگاه آشفته با ارزش بوده است؛ cryptocurrency در سال ۲۰۱۷ تقریباً ۲۰،۰۰۰ دلار به ازای هر سکه افزایش یافت، اما از دو سال بعد، معاملات ارز کمتر از نیمی از آن بوده است.
  • بیت کوین به عنوان اولین نسخه اصلی رمز و راز محبوبیت و موفقیت گسترده ، مجموعه ای از پروژه های دیگر را در فضای blockchain الهام بخش کرده است.

درک بیت کوین

بیت کوین مجموعه ای از رایانه ها یا گره ها است که همه کد Bitcoin را اجرا کرده و blockchain آن را ذخیره می کنند. یک blockchain را می توان مجموعه ای از بلوک ها دانست. در هر بلوک مجموعه ای از معاملات است. از آنجا که تمام این رایانه ها که دارای blockchain هستند، دارای لیست یکسان بلوک و تراکنش هستند و می توانند به طور شفاف مشاهده کنند که این بلوکهای جدید از معاملات جدید بیت کوین پر شده اند ، هیچ کس نمی تواند این سیستم را تقلب کند. هر کس، خواه “گره” بیت کوین را اجرا کند یا نه، میتواند این معاملات را بصورت زنده مشاهده کند. برای دستیابی به یک عمل ناعادلانه، یک بازیگر بد باید ۵۱٪ از قدرت محاسباتی را تشکیل دهد که بیت کوین را تشکیل میدهد. بیت کوین در حال حاضر بیش از ۱۰،۰۰۰ گره دارد و این تعداد در حال رشد است، که چنین حمله ای بعید بعید است.

در صورت وقوع حمله ، گره های بیت کوین یا افرادی که با رایانه خود در شبکه بیت کوین شرکت می کنند ، احتمالاً به یک بلاکچین جدید چنگ می زنند و تلاش می کنند که بازیگر بد برای دستیابی به حمله هدر دهد.

بیت کوین نوعی رمزنگاری است. مانده توازن بیت کوین با استفاده از “کلیدهای” عمومی و خصوصی حفظ می شود، که رشته های طولانی اعداد و حروف مرتبط با رمزگذاری ریاضی هستند الگوریتمی که برای ایجاد آنها استفاده شده است. کلید عمومی (قابل مقایسه با شماره حساب بانکی) به عنوان آدرسی است که به جهانیان منتشر می شود و ممکن است دیگران بیت کوین ارسال کنند. کلید خصوصی (قابل مقایسه با پین ATM) به معنای یک راز محافظت شده است و فقط برای مجوز انتقال بیت کوین استفاده می شود. کلیدهای بیت کوین را نباید با کیف پول بیت کوین اشتباه گرفت ، که یک وسیله فیزیکی یا دیجیتالی است و تجارت بیت کوین را تسهیل میکند و به کاربران امکان می دهد مالکیت سکه ها را ردیابی کنند. اصطلاح کیف پول کمی گمراه کننده است، زیرا ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین بدان معنی است که هرگز آن را در “یک کیف پول” ذخیره نمیکند، بلکه بطور غیرمستقیم روی یک blockchain قرار میگیرد.

یادداشت: براساس بنیاد رسمی بیت کوین ، کلمه “بیت کوین” در متن مراجعه به نهاد یا مفهوم سرمایه گذاری می شود ، در حالی که “بیت کوین” در هنگام مراجعه به مقدار کمی از ارز (در مثال “من”) در موارد پایین نوشته می شود. معامله ۲۰ بیت کوین “) یا خود واحدها. فرم جمع می تواند “بیت کوین” یا “بیت کوین” باشد. بیت کوین نیز معمولاً با عنوان “BTC” مخفف میشود.

نحوه کار بیت کوین

بیت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتالی است که برای تسهیل پرداختهای فوری از فناوری همتا و همتا استفاده می کند. افراد و شرکتهای مستقل که دارای قدرت محاسباتی حاکم هستند و در شبکه بیت کوین شرکت میکنند، از گره ها یا معدنچیان تشکیل شده اند. ” معدنچیان” یا افرادی که معاملات مربوط به بلاکچین را پردازش می کنند، از پاداش (انتشار بیت کوین جدید) و هزینه های معامله پرداخت شده در بیت کوین استفاده میکنند. این معدنچیان را میتوان تصور کرد که به عنوان یک مقام غیرمتمرکز، مجری اعتبار شبکه بیت کوین را اعمال میکند. بیت کوین با نرخ ثابت اما به صورت دوره ای رو به نزد کارگران معدن آزاد می شود، به گونه ای که کل عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون نفر نزدیک می شود.در حال حاضر، تقریباً ۳ میلیون بیت کوین وجود دارد که هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است. در این روش بیت کوین (و هر نوع دیگری cryptocurrency حاصل از یک فرآیند مشابه) متفاوت از ارز فیات عمل می کند؛ در سیستم های بانکی متمرکز، ارز با نرخی مطابق با رشد کالاها در تلاش برای حفظ ثبات قیمت آزاد میشود، در حالی که یک سیستم غیرمتمرکز مانند بیت کوین میزان رهاسازی را قبل از زمان و طبق الگوریتم تعیین میکند.

استخراج بیت کوین روندی است که بوسیله آن بیت کوین در گردش است. به طور کلی ، استخراج معادن برای کشف یک بلوک جدید ، که به blockchain اضافه می شود ، نیاز به حل معماهای محاسباتی دشوار دارد . در زمینه کمک به blockchain ، استخراج معادن سوابق معامله در سراسر شبکه را اضافه و تأیید می کند. برای افزودن بلوک به blockchain ، کارگران معدن پاداش را در قالب چند بیت کوین دریافت می کنند. پاداش نصف شده استهر ۲۱۰،۰۰۰ بلوک. پاداش بلوک ۵۰ بیت کوین جدید در سال ۲۰۰۹ بود و هم اکنون ۱۲.۵ است. در حدود ۱۱ مه ۲۰ ، نیمه دوم بعدی اتفاق می افتد ، که پاداش هر کشف بلوک را به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش می دهد. انواع سخت افزار می تواند برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد اما برخی از آنها پاداش بالاتری نسبت به سایرین دارند. برخی تراشه های رایانه ای با نام های مدارهای مجتمع برنامه خاص (ASIC) و واحدهای پردازشی پیشرفته تر مانند واحد پردازش گرافیکی (GPU) می توانند جوایز بیشتری کسب کنند. این پردازنده های معدنی پیچیده به “دکل های معدن” معروف هستند.

یک بیت کوین در هشت مکان اعشاری قابل تقسیم است (۱۰۰ میلیونم از یک بیت کوین) و این کوچکترین واحد به عنوان ساتوشی شناخته میشود. در صورت لزوم ، و اگر معدنچیان شرکت کننده این تغییر را بپذیرند، سرانجام می توان بیت کوین را برای مکانهای اعشاری حتی بیشتر تقسیم کرد.

چگونه بیت کوین شروع شد

۱۸ آگوست ۲۰۰۸: نام دامنه bitcoin.org ثبت شده است. امروز حداقل، این دامنه “WhoisGuard محافظت شده” است، به معنای هویت شخصی که آن را ثبت کرده است، اطلاعات عمومی نیست.

۳۱ اکتبر ۲۰۰۸: شخص یا گروهی با استفاده از نام Satoshi Nakamoto در لیست پستی رمزنگاری در metzdowd.com اعلام می کند: “من در حال کار بر روی یک سیستم الکترونیکی جدید نقدی که کاملاً همسایه است، بدون وجود شخص ثالث مورد اعتماد. مقاله در http://www.bitcoin.org/bitcoin.pdf در دسترس است.” این پیوند منجر به whitepaper مشهور شده در bitcoin.org با عنوان “بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا” میشود. این مقاله برای نحوه عملکرد امروز بیت کوین به Magna Carta تبدیل میشود.

۳ ژانویه ۲۰۰۹ : اولین بلوک بیت کوین استخراج شده است ، بلوک ۰. این همچنین به عنوان “بلوک پیدایش” شناخته شده است و حاوی متن است: “صدراعظم بار ۰۳ / ژانویه / ۲۰۰۹ در آستانه نجات دوم برای بانک ها”، شاید به عنوان اثبات عدم موفقیت بلوک در آن تاریخ یا بعد از آن تاریخ و شاید هم به عنوان تفسیر سیاسی مربوطه.

۸ ژانویه ۲۰۰۹: اولین نسخه از نرم افزار بیت کوین در لیست پستی رمزنگاری اعلام شده است.

۹ ژانویه ۲۰۰۹ : بلاک ۱ استخراج شده است و استخراج بیت کوین با جدیت شروع می شود.

چه کسی بیت کوین را اختراع کرد؟

هیچ کس نمی داند چه کسی بیت کوین را اختراع کرده است ، یا حداقل نه به طور قطعی. Satoshi Nakamoto نامی است که در ارتباط با شخص یا گروهی از افراد است که در سال ۲۰۰۸ کاغذ سفید بیت کوین را منتشر کرده و روی نرم افزار اصلی بیت کوین که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد کار کرده است. در سالهای پس از آن زمان، افراد زیادی یا ادعا کرده اند یا به عنوان افراد واقعی در پس نام مستعار مطرح شده اند ، اما از ماه مه سال ۲۰۲۰، هویت واقعی در پشت ساتوشی مبهم است.

قبل از ساتوشی

گرچه وسوسه انگیز است که به چرخش رسانه ها اعتقاد داشته باشید که ساتوشی ناکاموتو یک نبوغ انزوا و پیوسته است که بیت کوین را از هوای نازک خلق کرده است، اما چنین نوآوری ها به طور معمول در یک خلاء اتفاق نمی افتد. تمام اکتشافات علمی مهم، هر چقدر هم که ظاهراً اصلی به نظر برسند، بر اساس تحقیقات قبلی وجود داشته است. پیش سازهای بیت کوین وجود دارد: Hashcash Adam Back’s ، اختراع شده در سال ۱۹۹۷ ، و متعاقباً پول وی وی دایی، بیت طلای نیک سازو و اثبات قابل استفاده مجدد هال فینی. خود ویتچاپ Bitcoin خود به استناد Hashcash و b-money می پردازد و همچنین کارهای دیگر دیگری را که چندین زمینه تحقیقاتی را در بر می گیرد. شاید جای تعجب نباشد که بسیاری از افراد در پشت سایر پروژه هایی که در بالا نامگذاری شده اند گمانه زنی شده اند که در ایجاد بیت کوین نیز سهمی داشته اند.

چرا ساتوشی ناشناس است؟

انگیزه های کمی برای مخترع بیت کوین وجود دارد که هویت خود را مخفی نگه دارد. یکی حریم خصوصی است. با افزایش محبوبیت بیت کوین – که به یک پدیده جهانی تبدیل شده است – Satoshi Nakamoto احتمالاً مورد توجه رسانه ها و دولت ها قرار گرفته است.

دلیل دیگر می تواند پتانسیل بیت کوین برای ایجاد اختلال اساسی در سیستم های بانکی و پولی فعلی باشد. اگر بیت کوین اقتباس گسترده را به دست آورد ، این سیستم می تواند از ارزهای مالی فیات حاکم بر کشورها فراتر رود. این تهدید برای ارز موجود می تواند دولت ها را ترغیب کند که بخواهند علیه خالق بیت کوین اقدام قانونی کنند.

دلیل دیگر ایمنی است. تنها با نگاه به سال ۲۰۰۹، ۳۲۴۸۹ بلوک مین گذاری شد. در نرخ پاداش ۵۰ BTC در هر بلاک، کل پرداخت در سال ۲۰۰۹ ۱،۶۲۴،۵۰۰ BTC بود، که از ۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ به ارزش ۱۳.۹ میلیارد دلار است. ممکن است نتیجه بگیریم که فقط Satoshi و شاید چند نفر دیگر تا سال ۲۰۰۹ معدنکاری کرده اند و که آنها اکثریت سهام BTC را دارند. شخصی که از آن مقدار زیادی بیت کوین برخوردار است می تواند به هدف مجرمان تبدیل شود، به خصوص که بیت کوین کمتر شبیه سهام و بیشتر شبیه پول نقد است، جایی که کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای تأمین هزینه می توانست چاپ شود و به معنای واقعی کلمه در زیر تشک نگه داشته شود. اگرچه احتمالاً مخترع بیت کوین برای انجام هرگونه انتقال ناشی از اخاذی، اقدامات احتیاطی را انجام میدهد، اما ناشناس ماندن راهی مناسب برای Satoshi برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض است.

دریافت بیت کوین به عنوان پرداخت

بیت کوین را می توان به عنوان وسیله پرداخت برای محصولات فروخته شده یا خدمات ارائه شده پذیرفت. اگر یک فروشگاه آجری و ملات دارید، فقط علامتی را به نمایش بگذارید که می گوید “بیت کوین در اینجا پذیرفته شده است” و بسیاری از مشتریان ممکن است شما را به این نتیجه برسانند. معاملات را می توان با ترمینال سخت افزاری یا آدرس کیف پول لازم از طریق کدهای QR و برنامه های صفحه لمسی انجام داد. یک تجارت آنلاین می تواند با اضافه کردن این گزینه پرداخت به دیگران که کارت های اعتباری، پی پال و غیره را ارائه می دهد، به راحتی بیت کوین را بپذیرد.

کار برای بیت کوین

افرادی که خود اشتغالی دارند می توانند در بیت کوین هزینه کار دریافت کنند. برای رسیدن به این هدف چندین روش وجود دارد از جمله ایجاد هر سرویس اینترنتی و افزودن آدرس کیف پول بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت.

سرمایه گذاری در بیت کوین

بسیاری از طرفداران بیت کوین وجود دارند که معتقدند ارز دیجیتال آینده است. بسیاری از کسانی که بیت کوین را تأیید می کنند معتقدند که سیستم پرداخت بسیار سریعتر و کم هزینه برای انجام معاملات در سراسر جهان را تسهیل می کند. اگرچه مورد حمایت هیچ دولت یا بانک مرکزی نیست، بیت کوین را می توان با ارزهای سنتی مبادله کرد. در حقیقت، نرخ ارز آن در برابر دلار سرمایه گذاران و معامله گران بالقوه علاقه مند به پخش ارز را جذب می کند. در واقع، یکی از دلایل اصلی رشد ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین این است که آنها می توانند به عنوان جایگزینی برای پول فیات ملی و کالاهای سنتی مانند طلا عمل کنند.

در ماه مارس سال ۲۰۱۴، IRS اظهار داشت که تمامی ارزهای مجازی، از جمله بیت کوین، می تواند به عنوان مشمول مالیات اموال به جای پول. سود یا ضرر بیت کوین که به عنوان سرمایه در اختیار شما قرار می گیرد، به عنوان سود یا ضرر سرمایه محقق می شود ، در حالی که بیت کوین که به عنوان موجودی ذخیره می شود، سود یا ضرر عادی متحمل می شود. فروش بیت کوین هایی که شما از طرف دیگری استخراج کرده یا خریداری کرده اید یا استفاده از بیت کوین برای پرداخت کالا یا خدمات نمونه ای از معاملات است که می توانید از آن مالیات بگیرید.

مانند هر دارایی دیگر، اصل خرید و فروش پایین و پایین برای بیت کوین ها اعمال میشود. محبوب ترین روش برای جلب پول ارز از طریق خرید در بورس بیت کوین است، اما روش های بسیار دیگری برای کسب و تملک بیت کوین وجود دارد.

ریسک های سرمایه گذاری بیت کوین

گرچه بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری عادی طراحی نشده بود (هیچ سهمی صادر نشده است)، برخی از سرمایه گذاران سوداگرانه پس از آن که در ماه مه ۲۰۱۱ و دوباره در نوامبر ۲۰۱۳ به سرعت قدردانی شد، به پول دیجیتالی کشیده شدند. و نه به عنوان یک مبادله.

با این حال ، عدم ارزش تضمین شده و ماهیت دیجیتالی آنها به معنای خرید و استفاده از بیت کوین است و چندین خطر ذاتی را به همراه دارد. هشدارهای بسیاری از سرمایه گذاران توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) ، دفتر حمایت مالی مصرف کننده (CFPB) و سایر آژانس ها صادر شده است.

مفهوم واحد پول مجازی هنوز جدید است و در مقایسه با سرمایه گذاری های سنتی، بیت کوین بیشتر از سابقه طولانی مدت یا سابقه اعتبار برای پشتیبان گیری از آن برخوردار نیست. با افزایش محبوبیت، بیت کوین ها هر روز کمتر تجربی میشوند. هنوز هم، بعد از ۱۰ سال ، آنها (مانند تمام ارزهای دیجیتال) در مرحله توسعه باقی میمانند و به طور مداوم در حال تحول هستند. ” باری سیلبرت ، مدیرعامل گروه ارزهای دیجیتال، که در بیت کوین و شرکتهای blockchain ایجاد و سرمایه گذاری میکند، میگوید:” این تقریباً بالاترین ریسک و بالاترین سرمایه گذاری است که می توانید آن را انجام دهید. ”

ریسک تنظیم بیت کوین

سرمایه گذاری پول در بیت کوین از هر یک از بسیاری از معیارهای آن، برای ریسک پذیری نیست. بیت کوین رقیب ارز دولتی است و ممکن است برای معاملات در بازار سیاه، پولشویی، فعالیت غیرقانونی یا فرار مالیاتی مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه، دولتها ممکن است به دنبال تنظیم، محدود یا ممنوعیت استفاده و فروش بیت کوین باشند و برخی از آنها قبلاً نیز وجود داشته اند. برخی دیگر قوانین مختلفی را ارائه میدهند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵، وزارت خدمات مالی وزارت امور خارجه نیویورک آیین نامه هایی را تصویب کرد که به شرکت هایی که برای خرید، فروش، انتقال یا ذخیره بیت کوین ها نیاز دارند تا هویت مشتریان را ثبت کنند، یک افسر انطباق و حفظ ذخایر سرمایه نیاز دارند. معاملات به ارزش ۱۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر باید ثبت و گزارش شود.

فقدان مقررات یکسان در مورد بیت کوین (و سایر ارزهای مجازی) سؤالاتی درباره طول عمر، نقدینگی و جهانی بودن آنها ایجاد میکند.

خطر امنیتی بیت کوین

بیشتر افرادی که دارای بیت کوین هستند و از آن استفاده می کنند، نشانه های خود را از طریق عملیات معدن به دست نیاوردند. در عوض، آنها بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را در هر یک از تعدادی از بازارهای آنلاین محبوب معروف به مبادلات بیت کوین خریداری و می فروشند. مبادلات بیت کوین کاملاً دیجیتالی است و مانند هر سیستم مجازی، در معرض خطر هکرها، بدافزارها و اشکالات عملیاتی قرار دارد. اگر یک سارق به هارد دیسک رایانه صاحب بیت کوین دسترسی پیدا کند و کلید رمزنگاری خصوصی وی را سرقت کند، می تواند بیت کوین های سرقت شده را به یک حساب دیگر منتقل کند. (کاربران فقط می توانند از این کار جلوگیری کنند در صورت ذخیره بیت کوین ها در رایانه ای که به اینترنت متصل نیست) یا با انتخاب استفاده از یک کیف پول کاغذی- چاپ کلیدها و آدرسهای خصوصی بیت کوین و به هیچ وجه نگه داشتن آنها در رایانه.) هکرها همچنین می توانند مبادلات بیت کوین را هدف قرار دهند، به هزاران حساب و کیف پول دیجیتالی که بیت کوین ها در آن نگهداری می شوند، دسترسی پیدا کنند. یک واقعه هکری به ویژه بدنام در سال ۲۰۱۴ رخ داد، هنگامی که کوهستان. Gox ، مبادله بیت کوین در ژاپن، پس از سرقت میلیون ها دلار بیت کوین مجبور شد تعطیل شود.

این مسئله به ویژه هنگامی که به یاد داشته باشید که کلیه معاملات بیت کوین دائمی و برگشت ناپذیر است، مشکل ساز است. این مانند معامله با پول نقد است: هر معامله ای که با بیت کوین انجام می شود فقط در صورت بازگشت شخصی که دریافت کرده است، می تواند معکوس شود. هیچ شخص ثالث یا پردازنده پرداخت وجود ندارد، مانند پرونده بدهی یا کارت اعتباری – از این رو ، در صورت بروز مشکل، هیچ منبع محافظت یا درخواست تجدید نظر وجود ندارد.

ریسک بیمه

برخی از سرمایه گذاری ها از طریق شرکت حمایت از سرمایه گذاران اوراق بهادار بیمه میشوند. حسابهای بانکی عادی از طریق شرکت بیمه سپرده گذاری فدرال (FDIC) تا مبلغ مشخصی بسته به صلاحیت بیمه می شوند. به طور کلی، مبادلات بیت کوین و حساب های بیت کوین توسط هیچ نوع برنامه فدرال یا دولتی بیمه نمی شوند. در سال ۲۰۱۹، فروشنده اصلی و پلت فرم معاملاتی SFOX اعلام کرد که قادر است بیمه FDIC را به سرمایه گذاران بیت کوین ارائه دهد، اما فقط برای بخشی از معاملات شامل پول نقد است.

خطر تقلب بیت کوین

در حالی که بیت کوین از رمزگذاری کلید خصوصی برای تأیید صاحبان و ثبت معاملات استفاده میکند، کلاهبرداران و کلاهبرداران ممکن است اقدام به فروش بیت کوینهای کاذب کنند. به عنوان مثال، در ژوئیه سال ۲۰۱۳ ، SEC اقدام قانونی علیه اپراتور یک طرح Ponzi مربوط به بیت کوین انجام داد. همچنین موارد دستکاری قیمت بیت کوین، یکی دیگر از انواع رایج کلاهبرداری، به ثبت رسیده است.

ریسک بازار

مانند هر سرمایه گذاری، مقادیر بیت کوین نیز می توانند در نوسان باشند. در واقع ، ارزش ارز در طول وجود کوتاه آن ، نوسانات وحشی را به خود دیده است. منوط به خرید و فروش با حجم زیاد در صرافی ها ، حساسیت بالایی به «اخبار» دارد. »براساس CFPB، قیمت بیت کوین در یک روز در سال ۲۰۱۳ ۶۱ درصد کاهش یافت، در حالی که رکود یک روزه افت قیمت در سال ۲۰۱۴ به بزرگی ۸۰٪ بود.

اگر کمتر کسی شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان ارز کند، این واحدهای دیجیتالی ممکن است ارزش خود را از دست بدهند و بی ارزش شوند. در حقیقت، گمانه زنی هایی وجود داشت که در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ قیمت حباب بیت کوین کاهش یافته و قیمت آن از قیمت تمام وقت خود کاهش پیدا کند. صدها ارز دیجیتالی دیگر، که به لطف شناختن نام تجاری و سرمایه گذاری در سرمایه گذاری، در حال ظهور بوده است، بازگرداندن فناوری در قالب یک سکه مجازی بهتر، همیشه یک تهدید محسوب میشود.

ریسک مالیاتی بیت کوین

از آنجا که بیت کوین واجد شرایط در حساب های بازنشستگی با مزایای مالیات نیست، هیچ گزینه قانونی و قانونی برای محافظت از سرمایه گذاری از مالیات وجود ندارد.

چنگال بیت کوین

در سال هایی که بیت کوین راه اندازی شده است، موارد متعددی وجود داشته است که اختلاف نظرها بین جناح های معدنچیان و توسعه دهندگان موجب انشعابات در مقیاس بزرگ از جامعه cryptocurrency می شود. در برخی از این موارد، گروه هایی از کاربران و کارگران معدن بیت کوین پروتکل شبکه بیت کوین را تغییر داده اند. این فرایند “چنگال” شناخته شده است و معمولاً منجر به ایجاد نوع جدیدی از بیت کوین با نام جدید می شود. این تقسیم می تواند یک “چنگال سخت” باشد، که در آن یک سکه جدید تاریخ معامله را با Bitcoin تا یک نقطه تقسیم قاطع به اشتراک میگذارد، که در آن نقطه یک نشانه جدید ایجاد می شود. نمونه هایی از ارزهای رمزپایه ای که در نتیجه چنگالهای سخت ایجاد شده اند عبارتند از Bitcoin Cash (ایجاد شده در آگوست ۲۰۱۷) ، Bitcoin Gold (ایجاد شده در اکتبر ۲۰۱۷) و Bitcoin SV (ایجاد شده در نوامبر ۲۰۱۷). “چنگال نرم” تغییری در پروتکل است که هنوز با قوانین سیستم قبلی سازگار است. چنگال های نرم بیت کوین به عنوان نمونه اندازه کل بلوک ها را افزایش داده است.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و سایر پیشنهادات سکه های اولیه (“ICO”) بسیار ریسک آور و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف علی کشاورز یا نویسنده برای سرمایه گذاری در cryptocur ارز یا سایر ICO ها نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است، قبل از تصمیم گیری های مالی همیشه باید از یک متخصص واجد شرایط استفاده شود. علی کشاورز هیچ گونه ضمانتی در رابطه با صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا ندارد.

لطفا اگر این پست برای شما جالب بود این پست را انتشار بدهید.

اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در email

از جدیدترین مقالات ما با خبر شوید.

من هم مثل شما از ایمیل های هرزنامه خوشم نمیاد، خیالتون راحت فقط ایمیل های مرتبط برای شما ارسال خواهد شد

مطالب مرتبط

منتظر دیدگاه های مثبتتون هستم :-)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیف پول Trezor
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Trezor

کیف پول Trezor جز کیف پول های سرد (سخت افزاری) است. این کیف پول را می‌توان یک کیف پول آفلاین

ترید چیست و تریدر کیست؟
ارز های دیجیتال
کیمیا رسولی

ترید چیست و تریدر کیست؟

ترید چیست و تریدر کیست؟ همانطور که می‌دانید هر ارزی را می‌توان خرید و فروش کرد (مانند بیت کوین، اتریوم،

کیف پول KeepKey
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول KeepKey

کیف پول KeepKey کیف پولی سرد (سخت افزاری) است. این کیف پول یک صفحه بزرگ دارد که توسط یک پوشش

کیف پول Ledger Nano X
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Ledger Nano X

کیف پول Ledger Nano X مجهز به فن آوری بلوتوث است که کلیدهای خصوصی کیف پول شما را ذخیره می

کیف پول Ledger Nano S
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Ledger Nano S

کیف پول Ledger Nano S یکی از محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های سرد است. این کیف پول از

کیف پول Copay
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Copay

کیف پول Copay توسط Bitpay ساخته شده که از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند و نرم افزاری است.

کیف پول Jaxx Liberty
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Jaxx Liberty

کیف پول Jaxx Liberty به کیف پول Jaxx  معروف است که در سال ۲۰۱۴ به دنیای ارز دیجیتال عرضه شد.

کیف پول Electrum
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Electrum

کیف پول Electrum فقط از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند و دارای امنیت بالا، رابط کاربری آسان و

کیف پول Mycelium
کیف پول
فاطمه صدیقی

کیف پول Mycelium

کیف پول Mycelium از پرکاربردترین کیف پول‌های بیت کوین است که بصورت نرم افزار تلفن همراه برای اندروید و IOS