دیجیتال مارکتینگ را از اینجا شروع کنید

اگر شما هم این روزها به دنبال دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود هستید احتمالا متوجه شده اید که روش های سنتی بازاریابی در دنیای امروز ناکارآمد و گران هستند، و شما می دانید که با غفلت از بازاریابی آنلاین می توانید از نتایج موثری که بازاریابی آنلاین برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد؛ بی بهره بمانید. اگر نمیدانید که چگونه و کجا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید، نگران نباشید. با من همراه باشید تا در ادامه بطور مفصل برایتان “دیجیتال مارکتینگ را از اینجا شروع کنید” را توضیح دهم.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ را با نام های دیگری همچون بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آنلاین، تبلیغات اینترنتی و… میشناسند. بازاریابی شرکتها به صورت آنلاین در این روزها اتفاق بزرگی است. طبق آمارها استفاده از اینترنت طی یک دهه گذشته بیش از دو برابر شده است؛ این تغییر بر نحوه خرید مردم و تعامل با مشاغل تأثیر گسترده ای داشته است.

اگر مایلید در مورد دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدانید روی دکمه کلیک کنید.

دیجیتال مارکتینگ را از اینجا شروع کنید

برای اینکه بتوانید برای کسب و کار خود بازاریابی دیجیتالی موفق راه اندازی کنید، باید مرحله به مرحله پیش بروید. در ادامه مراحل شروع دیجیتال مارکتینگ را آورده ایم:

مرحله اول: تعیین نیاز و اهداف

بطور خلاصه در مرحله اول از شروع دیجیتال مارکتینگ باید مشخص کنید چه میخواهید و در ادامه هدف های تان را تعیین کنید. در ابتدا باید خود و کسب و کارتان را آنالیز کنید و باید توانایی های شخصی و کشش کسب و کارتان را بفهمید. باید با توجه به گذشته و تجربه هایی که کسب کردید برای کار خود برنامه ریزی و هدف گذاری کنید. برای برنامه ریزی قدرت مالی خودتان را در نظر بگیرید. حالا نوبت به شناخت رقبا است. برای شناخت رقبا آنها را بررسی و آنالیز کنید. 

یکی دیگر از کارهایی که باید در این مرحله انجام دهید و تاثیر به سزایی در روند برنامه ریزی شما دارد شناخت مخاطب هدف است. شما به عنوان یک متخصص در حرفه خود باید اطمینان یابید که جامعه هدفی که دارید، می توانند در محیط اینترنت کسب و کار شما را بیابند و به شما اعتماد کنند.

تعیین نیاز و اهداف

حالا که خود را آنالیز، مخاطبین و رقبا خود را شناسایی و هدف گذاری کرده اید نیاز به یک سایت دارید. برای طراحی سایت نکات زیادی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید و بر اساس آنها سایت خود را طراحی کنید. اگر شما سایت خود را دارید در ادامه نکاتی که برای طراحی سایت میگم را شما میتوانید برای سایت خودتان چک کنید که اگر  آنها را پیاده سازی نکرده اید، اصلاح کنید.

مرحله دوم: طراحی سایت

طراحی سایت رو از اینجا شروع کنید

اولین قدم در این مرحله، انتخاب دامنه مناسب است. سعی کنید دامنه انتخابی مرتبط با کار یا خدمات شما باشد. کسانی که از قبل سایت داشته اند یک قدم در این مرحله جلو هستند؛ زیرا رتبه بندی موتور جستجو به نفع سایت هایی است که دوره طولانی از زمان ثبت نام آنان می گذرد. ثبت نام طولانی دامنه نشان دهنده تعهد یک وب سایت است و همچنین نشان دهنده این است که احتمال پایین تری دارد که سایت مورد نظر هرزنامه باشد.

توضیح طراحی سایت بسیار مفصل است. به همین دلیل در صفحه دیگری بطور کامل به همراه فیلم آموزش طراحی سایت را داده ایم.

طراحی سایت رو از اینجا شروع کنید

مرحله سوم: استفاده از ابزار دیجیتال مارکتینگ

در دیجیتال مارکتینگ سعی می شود از طریق ابزارهایی مثل موبایل، ایمیل و شبکه های اجتماعی، رفتار کاربران و مخاطبان تحلیل شود تا بعد از بررسی های انجام شده بتوان بیشترین بازدهی را از بازاریابی بر روی این افراد کسب کرد. در حقیقت در دیجیتال مارکتینگ هدف اصلی ما فروش است البته فروش بیشتر با داشتن مخاطبان هدف گسترده تر. شاید در بازاریابی سنتی هیچگاه نتوانید به طیف گسترده ای از مخاطبین دست یابید. در این مرحله از دیجیتال مارکتینگ را از اینجا شروع کنید میخواهیم از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم.

موارد زیر، نمونه‌هایی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شوند:

سئو (seo)

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو)

سئو (seo)

کلمه سئو (seo) برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است. سئو به مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها و دستورالعمل‌ها گفته می‌شود که اگر به‌درستی انجام شوند باعث بهتر شدن جایگاه سایت در موتورهای جستجو، افزایش ترافیک و افزایش درآمد سایت می‌شود. بهینه سازی یک سایت یک فرآیند زمانبر و مستمر است. تکنیک ها و روش های زیادی برای این کار وجود دارد که هر کدام می‌توانند تاثیر مثبتی در فرآیند بهبود سئو داشته باشند. سه نوع سئو وجود دارد: سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری.

SEM

بازاریابی توسط موتورهای جستجو

SEM مخفف کلمه Search Engine Motors نوعی بازاریابی اینترنتی با استفاده از تبلیغات پولی است که به‌ منظور ارتقا وب‌سایت‌ها از طریق بازدید بیشتر در صفحات موتورهای جست‌وجو انجام می‌شود که از دو بخش (SEO(Search EngineOptimization و (PPC(Pay Per Click تشکیل شده است. شیوه‌ی اول، این است که به شکلی فعالیت کنید که موتورهای جستجو، وب سایت شما را به عنوان پاسخی مناسب برای جستجو به جستجوگران معرفی کنند. این همان چیزی است که ما آن را تحت عنوان بازدید ارگانیک می‌شناسیم. برای داشتن SEM موفق باید SEO مناسبی داشته باشید در واقع پایه ی SEM استراتژی SEO می‌باشد. شیوه‌ی دوم این است که به موتورهای جستجو هزینه‌ای را پرداخت کنید تا این موتورها سایتتان را در کنار گزینه‌های برتر به مخاطبان نشان دهند. در PPC با پرداخت هزینه شما در زمان کوتاه تری می‌توانید پیشرفت کنید و بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید.

بازاریابی توسط موتورهای جستجو

تبلیغات بنری (Banner Advertising)

تبلیغات بنری

بنرهای تبلیغاتی قطعات کد HTML از نوع هایپرتکست هستند. این بنرها مانند تبلیغات کاغذی در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند و از نظر محتوای گرافیکی و نو‌آوری بسیار متفاوت‌اند. ساده‌ترین بنر تبلیغاتی از یک فایل ثابت و بی‌حرکت GIF یا JPEG تشکیل شده است که به صفحه‌ی تبلیغ‌کننده‌ی لینک، لینک داده شده است. بنر تبلیغاتی متحرک GIF چند تصویر مختلف را به‌صورت متوالی به نمایش می‌گذارد که رایج‌ترین نوع بنر است. بعد از این نوع بنر، بنرهای تبلیغاتی رسانه‌ای هستند (بنرهایی که حاوی صوت، تصویر یا کدهای هستند) که حجم فایل‌هایشان بیشتر است و اغلب علاوه بر لینک دادن صرف، با کاربر کارکرد تعاملی هم دارند. یک بنر تبلیغاتی به‌خاطر محتوای گرافیکی‌اش به نوعی شبیه تبلیغات سنتی روزنامه‌ها و مجلات کاغذی است با این تفاوت که می‌تواند یک مشتری بالقوه را به سایت تبلیغ‌کننده بکشاند. یکی از تأثیرات این نوع تبلیغات، برندگذاری است. برندگذاری اثرات مهم و زیادی دارد. یکی از این اثرات آشنایی مخاطبان با برند ما است، حتی اگر محصول ما را خریداری نکنند. این کار باعث می‌شود که احتمال استفاده از محصول ما در آینده توسط کسی که آشنایی با برند ما دارد افزایش پیدا کند.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا فرایندی برای ایجاد محتوای باکیفیت بالا و ارزشمند برای راهنمایی خریداران و مصرف کنندگان و معرفی برند خود و جذب مشتری است. بازاریابی محتوایی بر تاکتیک ها و نحوه اجرا متمرکز است و محتواها را برای اهداف بازاریابی، خلق و یا اصلاح می کند. این روش را می‌توان یکی از تکنیک های مدرن بازاریابی در فضای اینترنت دانست. جذب مخاطب در این استراتژی، با ارائه محتوای ارزشمند انجام می‌شود. برای داشتن یک بازاریابی محتوای موفق، به برنامه‌ریزی دقیق نیاز است. ارائه محتوای با کیفیت منافع بسیاری دارد مانند افزایش آگاهی از برند شما، افزایش اولویت ودیده شدن با کمترین هزینه…

بازاریابی محتوا

بازاریابی ویروسی دیجیتال (Digital Viral Markreting)

بازاریابی ویروسی دیجیتال

ویروس باکتری بسیار کوچکی است که برای تکثیر بعد از چسبیدن به سلول میزبان، یک نمونه از خود تولید می‌کند و سلول میزبان را رها می‌کند. یعنی به این شکل دو برابر خواهند شد: ۱، ۲، ۴، ۸ و… بازاریابی ویروسی هم به همین شکل است. یعنی بازاریاب کسب و کار یا برند در این شیوه از بازاریابی دیجیتال، شعار یا اسم برند و یا پیام را به صورت یک ویروس در بین مخاطبان پخش می‌کند. مبنای بازاریابی ویروسی بر انتشار پیام اغلب در شبکه‌های اجتماعی پر مخاطب برای بالا بردن آگاهی مردم نسبت به برند یا کسب و کار مورد نظر است. چون امروزه بازاریابی ویروسی معمولا در شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد و مردم این روزها در شبکه‌های اجتماعی بیشتر فعالیت دارند. به همین دلیل می‌توان بازاریابی ویروسی را یک نوع بازاریابی دیجیتال دانست.

بازاریابی ویروسی دیجیتال

تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)

تبلیغات کلیکی یکی از روش‌های تبلیغاتی اینترنتی است که هزینه‌ی آن بر اساس تعداد کلیک‌های انجام شده روی بنر تبلیغاتی و هدایت کاربر به سایت می‌باشد. از این روش شرکت‌های زیادی استفاده می‌کنند و شرکت‌های زیادی این خدمات را ارائه می‌دهند. مجری انحصاری این نوع از تبلیغ ها آژانس های تبلیغاتی بوده که واسطی بین نمایش دهنده ها و تبلیغ دهنده ها می‌باشند. همانند گوگل ادورز (google adwprds) تبلیغات کلیکی انواع مختلفی دارد که شامل وب، موبایل، ویدیو و محتوا می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش این است که برای همه مدیران کسب و کارها و به خصوص مدیران کسب و کارهای کوچک که توان مالی پایینی برخوردار هستند مناسب می‌باشد و یکی از معایب این روش این است که کلیک‌های تقلبی و جعلی اساسی ترین مشکل تبلیغات بر اساس کلیک هستند که می‌تواند بودجه کمپین تبلیغاتی شما را کاملا از بین ببرد.

تبلیغات بر اساس کلیک (PPC)​

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

در بازاریابی درونگرا مشتری از طریق مختلف با شما آشنا می‌شود و به سمت شما می‌آید. یعنی مکالمه و گفتگو از طرف مشتری آغاز می‌شود. بازاریابی درونگرا رویکردی برای جذب مشتریان از طریق محتوا و تعاملات مرتبط و مفید است و مشتریان از طریق کانالهای مختلفی مانند موتورهای جستجو، تبلیغات، شبکه های اجتماعی و… فروشنده را پیدا خواهند کرد. مثلا مشتری در اینترنت به دنبال رفع مشکلات و نیازهایش است که با سایت شما آشنا می‌شود و مشتری شما می‌شود. استفاده از این نوع بازاریابی ۶۲% هزینه های تبلیغاتی را برای شما کمتر می کند. در این نوع بازاریابی۴ عمل جذب، تبدیل، خاتمه و جلب رضایت انجام می‌شود…

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از انواع بازاریابی است که بعضی اوقات به عنوان ابزاری برای بازاریابی مستقیم و بعضی اوقات برای بازاریابی انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی، ایمیل مارکتینگ استفاده می‌شود. این ایمیل‌ها به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند. این روش یکی از روشهای پربازده بوده و در دنیای دیجیتال امروز دارای اهمیت بسیاری است. موضوع‌های گوناگونی می‌توانند در هنگام ارسال ایمیل مورد توجه قرار گیرند. مثلا معرفی محصولات جدید، تخفیف و پیشنهادهای ویژه، اطلاعات آموزشی و بسیاری کاربردهای دیگر. در این روش شما لیست ایمیلی خریداری نمی‌کنید، بلکه افراد مختلف، خودشان ایمیل خود را از طریق تماس تلفنی، فرم های انلاین در سایت، ثبت نام در خبرنامه سایت شما، دانلود کتاب راهنما در سایت و… به شما می‌دهند.

ایمیل مارکتینگ

تبلیغات پیامکی (SMS Advertising)

تبلیغات پیامکی

زندگی امروزه بدون موبایل غیر ممکن است. بنابرین بازاریابی که بر اساس موبایل شکل گرفته باشد به یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی در تمام جهان تبدیل شده است. از طرفی دیگر کسب‌وکار شما هم از جهت خدمات و هم تبلیغات نیاز به یک راه ارتباطی سریع و بی‌واسطه با مشترییان دارد. یک سامانه پیامکی به شما این امکان را می‌دهد که در مقیاس‌های مختلف کسب‌وکار خود را تبلیغ کنید. در این روش شما نیاز به یک پنل اس ام اس دارید. شما می‌توانید پس از ثبت نام اقدام به شارژ سامانه خود کنید؛ سپس متن پیامک خود را نوشته و لیست گیرندگان خود را وارد و پیامک را ارسال کنید. پیامک شما در مدت چند دقیقه به همه گیرندگان ارسال می شود. مزیت این نوع تبلیغات در سادگی و در عین حال سرعت و ارزان بودن آن می باشد. همچنین در این روش مطمئن هستید که پیامک تبلیغاتی شما خوانده می‌شود. این روش معایبی هم مانند در اختیار داشتن ۷۰ کاراکتر برای انتقال پیام خود دارد. اما مزیت‌های آن بیشتر از معایب آن است.

بازاریابی موبایل (Mobile Marketing)

موبایل مارکتینگ شامل تبلیغاتی است که بر روی تلفن های هوشمند، تبلت ها یا سایر دستگاه های همراه نمایش داده می شوند. فرمت، سفارشی سازی و سبک تبلیغات موبایل مارکتینگ می تواند بر اساس پلت فرم های شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و اپلیکیشن های موبایل متفاوت باشد.در این روش برای ارتباط و برقراری تماس با مخاطب و انتقال پیام از روش های بازاریابی پیامکی، بازاریابی بازاریابی موبایلی وب محور، بازاریابی مبتنی بر موقعیت و تبلیغات تصویری موبایل استفاده کرد.
آموزش بازاریابی با موبایل

بازاریابی از طریق همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

همکاری در فروش که به آن فروش واسطه‌ای و فروش وابسته هم می‌گویند به شریک شدن در سود فروش محصول یا خدمات گفته می‌شود. یعنی در این سیستم پای محصولات و خدماتی در میان است که توسط افرادی به عنوان بازاریاب فروخته می‌شوند و به عنوان پورسانت درصدی از سود فروش آن محصول یا خدمات به آن‌ها تعلق می گیرد. از سیستم همکاری در فروش به عنوان یک استراتژی در کسب و کار می‌توان استفاده کرد. در واقع یکی از ابزارهایی که کسب و کارهای کوچک می توانند از آن برای رقابت با رقبای بزرگتر از خود استفاده کنند استفاده از سیستم همکاری در فروش است. همکاری در فروش از ۴ طبقه از افراد تشکیل شده:

  • تأمین کننده (همان صاحب کسب و کار)
  • شبکه بین فروشنده و بازاریاب که امور مالی را انجام می دهد.
  • بازاریاب (همکار در فروش)
  • خریدار (مشتری)

اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

اینفلوئنسر مارکتینگ

فعل Influence به معنای تأثیرگذاری و معنی صفت آن (Influencer)، تأثیرگذار است. اینفلوئنسر مارکتینگ به معنای بازاریابی از طریق چهره‌های معروف و تاثیرگذار است و به عنوان یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی در سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. در ایران اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر در شبکه اجتماعی اینستاگرام مطرح است البته گاهی اوقات در بیلبوردها هم این بازاریابی دیده می‌شود. اینفلوئنسر در ازای تلاش برای تأثیرگذاری بر رفتار مخاطبان خود، پول مشخصی دریافت می‌کند.